Gniazdo elektryczne z USB. Wygoda pod ręką

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęty ładowane przez port USB są coraz bardziej popularne. Czy z tego powodu warto zakupić gniazdko elektryczne z USB?

Ładowanie przez port USB

Telefony komórkowe są bardzo popularnymi urządzeniami – korzysta z nich około 88% Polaków. Port USB służy do ładowania baterii w wielu urządzeniach np.: lampkach na biurko, tabletach, głośnikach przenośnych. Im więcej urządzeń ładowanych jest przez port USB, tym więcej jest kabli i ładowarek podłączonych do kontaktów lub przedłużaczy (w zależności od liczby posiadanych urządzeń).

Gniazdka USB, czyli zminimalizowanie dużej liczby kabli

Gdy gniazdka USB weszły na rynek kilka lat temu, to były używane głównie w korporacjach jako element wyposażenia biur, który ułatwia pracę. Dzięki temu pracownicy mogli bez problemu ładować swoje telefony służbowe. Obecnie w sklepach można znaleźć modele gniazdek, które świetnie nadają się zarówno do domu, jak i do biura. W sprzedaży dostępne są gniazda USB podtynkowe i z uziemieniem. Dzięki temu można bardzo bezpiecznie ładować sprzęt w warunkach domowych.

Każdy model gniazdka z USB ma przesłony, które uniemożliwiają włożenie czegokolwiek do gniazdka – jest to bardzo ważne zwłaszcza dla rodziców małych dzieci; jak wiadomo, nasze pociechy lubią „eksperymentować”, wkładając różne rzeczy do gniazdka. Gniazdo USB ma standardowe wejście wtyczkowe oraz port USB. Dzięki temu może być podłączony jednocześnie sprzęt oraz kabel ładujący np.: telefon.

Nowoczesny design gniazdek

Gniazdka z USB nie muszą być nudne. W sklepach można znaleźć gniazdka w różnych kolorach m.in. białe, złote, czarne. Gniazdka mają ramki o różnych wzorach, dzięki temu mogą stać się ozdobą każdego wnętrza.

Dlaczego warto zakupić gniazdko elektryczne z USB?

Gniazdka elektryczne z portem USB są świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba tracić czasu na szukanie własnej ładowarki lub pożyczanie od innego domownika. Ten rodzaj gniazda pozwoli zaoszczędzić bardzo dużo miejsca, nie trzeba wyłączać z kontaktu innych urządzeń, aby podłączyć ładowarkę. Nie trzeba również podłączać elektrycznych listew, aby zwiększyć dostępną liczbę kontaktów.

>> Zobacz też: Amazon Alexa — kto to taki i czym może sterować?

Kolejnym atutem gniazdka elektrycznego z USB jest to, że można zadbać o estetykę domu – nie widać już tak dużej liczby kabli od ładowarek. Ostatnim atutem tego rodzaju gniazdek jest wydłużony okres gwarancji, u niektórych producentów nawet do 7 lat. 

Gniazdka elektryczne z USB są świetnym rozwiązaniem, które powinno znaleźć w każdym nowoczesnym domu.

ihousesystems

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Daszek nad pompę ciepła: Ochrona i Efektywność Energii
Daszek nad pompę ciepła: Ochrona i Efektywność Energii
W dzisiejszych czasach, dbanie o efektywność energetyczną i zrównoważone rozwiązania stały się kluczowe. W tym artykule przyjrzymy się roli daszka nad pompą ciepła.
Naprawa Dylatacji – Zapewnienie Trwałości i Bezpieczeństwa Konstrukcji
Naprawa Dylatacji – Zapewnienie Trwałości i Bezpieczeństwa Konstrukcji
Dylatacje pełnią istotną rolę w konstrukcjach budowlanych, umożliwiając ruch i rozszerzanie się materiałów w odpowiedzi na zmienne warunki atmosferyczne. W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu naprawy dylatacji, różnym metodami naprawczymi oraz korzyściom, jakie przynosi dla trwałości i bezpieczeństwa konstrukcji.
Rolety i żaluzje wewnętrzne z napędem – wszystko, co musisz wiedzieć
Rolety i żaluzje wewnętrzne z napędem – wszystko, co musisz wiedzieć
Chcesz wprowadzić drobne zmiany w swoim domu? Ważna jest dla Ciebie funkcjonalność i komfort? Marzy Ci się zacieniona i elegancka […]
Ostatnie wpisy
Polecamy