Rolety i żaluzje wewnętrzne z napędem – wszystko, co musisz wiedzieć

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz wprowadzić drobne zmiany w swoim domu? Ważna jest dla Ciebie funkcjonalność i komfort? Marzy Ci się zacieniona i elegancka przestrzeń? Zobacz, jak świetnym rozwiązaniem są rolety i żaluzje z wewnętrznym napędem!

Jednym z trendów ostatnich miesięcy są rolety wewnętrzne, którymi możemy sterować automatycznie. Jest kilka rodzajów takich rolet. Warto skupić uwagę na elektrycznych – rzymskich lub żaluzjach drewnianych. Generalnie trend związany ze stosowaniem silniczków umożliwiających zwijanie i rozwijanie rolet popularny był już kilka lat temu. Takie rozwiązanie było jednak rozpowszechnione w przypadku rolet zewnętrznych. Dziś producenci oferują szeroką gamę rolet i żaluzji z napędem, które przyozdobią nasze wnętrza. 

Co warto wiedzieć o roletach i żaluzjach z napędem?

Rolety i żaluzje z napędem różnią się od tradycyjnych wewnętrznych rolet. Przede wszystkim sposobem korzystania z nich. Mechaniczne opuszczanie żaluzji to domena rolet standardowych – konstrukcja stworzona jest na zasadzie podnoszenia i opuszczenia materiałowej rolety za pomocą sznurka lub koralików i niewielkiego nakładu naszej siły.  

Rolety automatyczne są o wiele łatwiejsze w obsłudze. By zasłonić nimi okno, należy kliknąć specjalny przycisk lub użyć przystosowanego do tego pilota. Mechanizm rolet i żaluzji z napędem oparty jest na silniku, który znajduje się z reguły w rolce rolety. Czasami zdarza się, że producenci wyposażają swoje sprzęty w sterowniki, które umożliwiają precyzyjne ustawienie momentu, w którym mają samodzielnie się podnieść lub opuścić. Dzięki temu możemy kontrolować w pewien sposób swój dom nawet podczas nieobecności. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie. 

Rodzaj sterowania 

Rolety i żaluzje wewnętrzne obsługiwane są przewodowo i bezprzewodowo. Obie opcje są równoznaczne z ogólnym komfortem użytkowania tych produktów, ale nieznacznie różnią się od siebie. Rolety przewodowe zawsze posiadają przełącznik naścienny. Dzięki niemu możemy nimi sterować. 

Bezprzewodowa opcja jest wygodniejszym rozwiązaniem, gdyż możemy zarządzać naszymi roletami wewnętrznymi za pomocą pilota, a czasami też i aplikacji, którą z powodzeniem zainstalujemy na naszym telefonie. Często rolety i żaluzje elektryczne są wyposażone w czujniki pogodowe. Jak można się domyśleć, jest to specjalne oprogramowanie, które dostosowuje ustawienie rolet w zależności od warunków atmosferycznych. W ten sposób tak naprawdę możemy zupełnie zapomnieć o konieczności nieustannego ich opuszczania i podnoszenia. Dzięki temu nasze wnętrza z pewnością nie będą zbytnio się nagrzewały, co jest ogromną zaletą, szczególnie latem, gdy temperatura powietrza jest bardzo wysoka i wręcz nieznośna.

>> Zobacz też: Rolety, firanki, zasłony – czym udekorować okna?

Rolety i żaluzje z napędem (każdego rodzaju) z pewnością sprawdzą się w każdym domu. Są one bardzo komfortowym rozwiązaniem, które w miarę możliwości powinno być zastosowane w każdym domu. Ceny rolet wewnętrznych z napędem automatycznym nie są wygórowane. Możemy z pewnością dostosować odpowiedni produkt do finansów, którymi dysponujemy. Warto jednak zainwestować odrobinę więcej pieniędzy, jeśli mamy taką możliwość, by zakupić produkt dobrej jakości. 

ihousesystems

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety i zastosowania studni głębinowych w codziennym życiu
Zalety i zastosowania studni głębinowych w codziennym życiu
Odkryj, jak studnie głębinowe mogą wpływać na Twoje codzienne życie. Przeczytaj o zaletach i praktycznych zastosowaniach tych nieocenionych rozwiązań ekologicznych.
Kluczowe urządzenia dla rozrywki i relaksu w salonie
Kluczowe urządzenia dla rozrywki i relaksu w salonie
Kluczowe urządzenia w salonie - stwórz przestrzeń relaksu i rozrywki. Odkryj niezbędne elementy do idealnego wnętrza.
Efektywność energetyczna i zalety ogrzewania na podczerwień z wykorzystaniem paneli grzewczych
Efektywność energetyczna i zalety ogrzewania na podczerwień z wykorzystaniem paneli grzewczych
Odkryj technologię ogrzewania przyszłości. Dowiedz się, jak panele grzewcze na podczerwień mogą przyczynić się do większej efektywności energetycznej i jakie przynoszą korzyści.
Ostatnie wpisy
Polecamy