Bezprzewodowe i inteligentne systemy alarmowe

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym jest dla wielu osób priorytetem. Właśnie dlatego coraz większa ilość właścicieli domów jednorodzinnych oraz mieszkań montuje nowoczesne systemy alarmowe.

Najnowsze technologie pozwalają na instalację inteligentnego alarmu, którego celem jest najwyższej jakości zabezpieczenie przed niepożądanymi osobami lub nieszczęśliwymi wydarzeniami. Większość urządzeń jest bezprzewodowych, co pozwala na montaż bez konieczności interwencji w ściany czy elewację budynku. Ponadto system pozwala na całkowitą kontrolę, często w sposób zdalny i nawet bez konieczności bycia w domu. Nowoczesny alarm to fantastyczny element domu powstałego zgodnie z ideą smart, która ma poprawiać komfort i bezpieczeństwo jego mieszkańców. 

Inteligentne rozwiązania stają się coraz popularniejsze wśród właścicieli domów i mieszkań. Deweloperzy, oferując nowe nieruchomości, często wyposażają budynek w wiele inteligentnych rozwiązań, które mają podnieść jego atrakcyjność. Jedną z nich są inteligentne i bezprzewodowe systemy alarmowe, które w znaczący sposób poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców. Wiele systemów działa automatycznie, przez co nie musimy się martwić, czy urządzenie jest włączone i działa poprawnie. 

Zainstalowanie takiego rozwiązania sprawia, że nasza prywatność oraz dobra materialne są lepiej chronione. System czujników ruchu połączony z monitoringiem cały dzień i noc czuwa nad tym, aby na posesję nie wtargnął nikt niepożądany. Poznaj inne funkcje inteligentnych alarmów, które pozwolą ci spać spokojnie, nie martwiąc się o bezpieczeństwo twoich najbliższych. 

alarm bezprzewodowy
Photo by Neil Godwin/T3 Magazine/Future via Getty Images

System alarmowy – dlaczego warto postawić na rozwiązanie typu smart?

Inteligentny system alarmowy jest to układ kilku urządzeń, które nawzajem na siebie oddziałują i uzupełniają swoje działanie. Dzięki temu otrzymujemy produkt, który w kompleksowy i dokładny sposób zapewnia nam ochronę i daje poczucie bezpieczeństwa. Większość nowoczesnych systemów alarmowych wyposażonych jest w:

 • zewnętrzne czujniki ruchu, 
 • kamery,
 • smart implant,
 • sensor na drzwiach i oknach, 
 • syrenę alarmową, 
 • sensor ruchu, 
 • kontroler światła, 
 • panel alarmu, 
 • intercom,
 • zintegrowany door lock, 
 • system do wysyłania powiadomień, 
 • aplikację na telefon do zarządzania systemem i monitorowania posesji.

Kiedy w pobliżu twojego domu alarm wykryje jakiś ruch, automatycznie zostaniesz o tym powiadomiony. Zazwyczaj poza samą informacją otrzymasz również podgląd do nagrania, na którym pojawił się niepożądany gość czy zwierzę.

Wiele osób decyduje się na ochronę domu przez zamówienie usług firmy ochroniarskiej, jednak w razie włamania nie zawsze zjawi się ona na miejscu na czas. Dobrze jest posiadać dodatkowo system alarmowy, który od razu uruchomi sygnał dźwiękowy. Taka reakcja na otwarcie drzwi lub okna przez złodzieja na pewno skutecznie go odstraszy i powstrzyma przed wejściem do środka.

Dodatkowe funkcje inteligentnych systemów alarmowych

Wirtualny klucz do domu

Inteligentny alarm pozwala na zdalne otwieranie domu, nawet gdy fizycznie nie jesteś w nim obecny. To świetny sposób, aby wpuścić na posesję kuriera czy pozwolić przyjaciołom poczekać na Ciebie wewnątrz domu, gdy spóźniłeś się na umówione spotkanie. Przy pomocy aplikacji i zdalnego sterowania można w dowolny sposób zarządzać systemem zabezpieczeń, mając pewność, że wszystkie kwestie są pod twoją kontrolą. 

>> Zobacz też: Zabezpieczenia przed kradzieżą – rozwiązania wewnątrz i na zewnątrz domu

Dostęp dla zaufanych osób 

Jeśli do twojego domu przychodzą osoby, które np. w nim sprzątają lub wykonują prace w ogrodzie, możesz nadać im kod, który pozwoli im na wejście. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz nikomu zostawiać kluczy czy zdradzać kodu zabezpieczającego. Nie ma obaw, że na terenie twojego domu czy posesji pojawią się osoby postronne. 

ihousesystems

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są różnice pomiędzy HDMI 2.1, a HDMI 2.0?
Jakie są różnice pomiędzy HDMI 2.1, a HDMI 2.0?
Pomiędzy HDMI 2.1 a HDMI 2.0 istnieje kilka istotnych różnic, które wpływają na jakość i możliwości transmisji sygnału.
Jak wybrać odpowiedni symbol pamięci dla bliskich podczas ważnych uroczystości?
Jak wybrać odpowiedni symbol pamięci dla bliskich podczas ważnych uroczystości?
Wybór odpowiedniego symbolu pamięci jest ważnym elementem planowania każdej uroczystości. Dowiedz się, jak dobrać niezapomniany symbol, który odda uczucia i intencje do bliskich.
Jak wybrać idealne drzwi zewnętrzne – aspekty funkcjonalności i designu
Jak wybrać idealne drzwi zewnętrzne – aspekty funkcjonalności i designu
Podpowiadamy, na jakie aspekty funkcjonalności i designu zwrócić uwagę przy wyborze idealnych drzwi zewnętrznych. Zapewniamy praktyczne porady, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.
Ostatnie wpisy
Polecamy