Ogrzewanie przenośne – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystając z ogrzewania przenośnego, można zwiększyć temperaturę w oddzielnych pomieszczeniach lub w tych, w których nie ma innego źródła ciepła. Ogrzewanie przenośne jest to jeden z najwygodniejszych sposobów ogrzewania pomieszczeń.

Zalety i przyczyny używania ogrzewania przenośnego

Główne zalety wynikające z zastosowania przenośnego ogrzewania to:

 • Brak konieczności wykonywania stałych i kosztownych instalacji niezbędnych do uzyskania ciepła w pomieszczeniach (kotły, rury, grzejniki).
 • Możliwość korzystania z nich w pomieszczeniach używanych tylko sezonowo (na przykład domki letniskowe).
 • Możliwość uzyskania dodatkowego ciepła w wyniku działania głównej instalacji termicznej, jeżeli nie jest ona wystarczająco skuteczna lub jeszcze nie została uruchomiona.
 • Swobodne posługiwanie się w trudnych sytuacjach, na przykład w czasie awarii lub naprawy.
 • Łatwość ogrzewania rzadko używanych pomieszczeń, np. warsztat, garaż, poddasze.
 • Pomoc w usuwaniu wilgoci i drenażu pomieszczeń.
 • Co warto wiedzieć o przenośnych grzejnikach elektrycznych

Moc grzewcza, średnio na ogrzewanie 1 metra kwadratowego, wymaga około 100 watów mocy. W ten sposób można określić, jaką moc grzejnika należy zastosować na danej powierzchni. Zwykle są grzejniki o mocy około 1000 do 3000 V.
Zakres regulacji mocy cieplnej może być wykonywany za pomocą uchwytu, przełącznika lub kontrolera. Wielkość i ciężar grzejnika te wartości są mniej ważne dla ceramicznych lub termicznych urządzeń, ale są bardzo ważne dla konwektorów, ponieważ określają szybkość i zakres wzrostu temperatury.

Zalety przenośnych grzejników elektrycznych:

 • Prostota obsługi i możliwość ich wykorzystania tam, gdzie jest dostęp do elektryczności.
 • Możliwość precyzyjnej, płynnej lub wielostopniowej regulacji mocy i temperatury.
 • Możliwość korzystania z tańszej taryfy energetycznej poza godzinami szczytu.
 • Różne kształty, i rozmiary grzejników,
 • Możliwość przystosowania estetyki grzejników do stylu wnętrza.
 • Różnorodne rozwiązania w zakresie metod dystrybucji ciepła.
 • Bezpieczeństwo, ze względu na stosowanie obecnie powszechnie systemów ochrony przed przegrzaniem, a także na mróz lub wilgoć (na przykład grzejniki łazienkowe).
 • Przenośny konwektor gazowy

Konwektor gazowy wygląda bardzo podobnie jak zwykły grzejnik, jest często ustawiany na ścianie pod oknem. Ani gaz, ani produkty spalania nie mają żadnych szans na dostanie się do pomieszczenia. Może pracować zarówno na gazie ziemnym, jak i na gazie LPG, przejście następuje w ciągu kilku minut. Spalanie gazu odbywa się w specjalnej izolowanej komorze, powietrze pomiędzy nią a dekoracyjną obudową, rozgrzewa się, podnosi. Konstrukcja zapewnia szybkie nagrzewanie powietrza w pomieszczeniu, co jest szczególnie wygodne w przypadku niestacjonarnego trybu ogrzewania, na przykład tylko w weekendy.

Urządzenie jest dość wygodne, automatycznie utrzymuje pożądaną temperaturę od 13 do 38 ° C. Obudowa w żadnym wypadku nie nagrzeje się więcej niż 60 ° C, jest całkiem bezpieczna dla dzieci i zwierząt. Po osiągnięciu żądanej temperatury osłabia się intensywność spalania. W przypadku, gdy płomień całkowicie zniknie lub ciśnienie gazu spadnie do krytycznego poziomu, zadziała system alarmowy, który wyłączy urządzenie.

ihousesystems

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak naklejki ścienne mogą odmienić wygląd twojej sypialni?
Jak naklejki ścienne mogą odmienić wygląd twojej sypialni?
Odkryj, jak proste naklejki ścienne mogą całkowicie przemienić estetykę twojej sypialni, sprawiając, że stanie się ona miejscem wyjątkowym i pełnym charakteru.
Jak prawidłowo pozbyć się starych mebli? Praktyczne porady
Jak prawidłowo pozbyć się starych mebli? Praktyczne porady
Pozbądź się starych mebli w odpowiedzialny i praktyczny sposób. Dowiedz się, jak zrobić to prawidłowo, przestrzegając lokalnych przepisów i z poszanowaniem środowiska.
Ekskluzywne wanny i prysznice – jakie modele wybrać?
Ekskluzywne wanny i prysznice – jakie modele wybrać?
Prysznice w stylu retro wykonane są z najwyższą starannością. Producenci współczesnej armatury z dużą dokładnością potrafią odtworzyć instalacje sprzed stu lat. Mosiądz posiada kolor starego złota, jest dodatkowo powlekany i zabezpieczany przed korozją.
Ostatnie wpisy
Polecamy